הודעת שגיאה "מפתח מוצר אינו חוקי" בהפעלת אופיס, מה המשמעות? - EXON - גיימינג ותוכנות

 אז רכשתם אופיס חדש ברשת ונתקלתם בשגיאה "אין אפשרות להפעיל מוצר זה מאחר שמפתח המוצר אינו חוקי". מה המשמעות של השגיאה? האם ה-Office שרכשתם באמת לא חוקי? ומה המשמעות של קוד שאינו חוקי ורשמי? על כל זה נפרט לכם בכתבה זו.


אז רכשתם גרסאת אופיס חדשה למחשב שלכם, התחלתם בתהליך ההתקנה על פי ההוראות, ובדיוק כאשר אתם מזינים את מפתח המוצר, פתאום נתקלים בהודעת שגיאה מאיימת: "אין אפשרות להפעיל מוצר זה מאחר שמפתח המוצר אינו חוקי".
ראשית, כדי להרגיע אותכם, השגיאה הזו אינה אומרת בוודאות כי מפתח המוצר שרכשתם אינו חוקי, וכי גם לקוחות שרוכשים מוצרים חוקיים יכולים להיתקל בה.

הודעת שגיאה "אין אפשרות להפעיל מוצר זה מאחר שמפתח המוצר אינו חוקי"


יכולות להיות מספר סיבות אשר יגרמו לכם להיתקל בשגיאה מסוג זה:

  1. הרישיון שרכשתם אכן חוקי ומקורי, אך יש בעיה- מחשבים בהם מותקנת מערכת הפעלה ווינדוס 10 מגיעים בדרך כלל כאשר מותקנת בו באופן מובנה תוכנת אופיס 365 או שהייתה מותקנת בו גרסאת אופיס ישנה / אחרת, והיא לא הוסרה מהמחשב כנדרש. דבר זה גורם להתנגשות עם המוצר שרכשתם, וכי יש לוודא הסרה מלאה של כל מוצרי האופיס (ראו מדריך הסרת אופיס בצורה הנכונה), וביטול חיבור חשבון מייקרוסופט שלכם ל-Office 365.
  2. שגיאה / תקלה בקוד שרכשתם- לעיתים מתברר כי מתבצעת טעות בשליחת רישיון, וניתן לפתור בעיה כזו באופן מיידי על ידי פנייה לתמיכה הטכנית של הספק ממנו רכשתם את הקוד הדיגיטלי.
  3. הרישיון שרכשתם אינו חוקי, וגורם לשגיאה אותה אתם רואים- זה המקרה החמור ביותר בו נדרש מכם לפנות ולקבל החזר כספי מיידי מהחנות בה רכשתם. רישיון שאינו חוקי יכול להוות סיכון ממשי למחשבכם ולפרטיכם האישיים. על כל סיכונים אלו ואיך לרכוש ולזהו רישיון חוקי ומקורי נפרט בהמשך.


מה הסיכון שאתם חשופים אליו? פגיע בפרטיות, חשיפת פרטים אישיים, חשיפה לתביעות וזה רק ההתחלה!


שימוש ברישיונות לא חוקיים יכולה לגרום שלל בעיות למי שמשתמש בהם. חלק גדול מהרישיונות אינם כלל מאושרים למכירה ושימוש פרטי בארץ, והן נוגדות את מדיניות מייקרוסופט, אשר ייעדה רשיונות אלה לחברות גדולות ולמגזר העסקי, ואוסרת על רכישתם ללקוחות פרטיים. רשיונות אלו מסכנים אותכם בחסימתם, בדיוק באמצע שאתם עובדים על מסמך חדש, או טבלה חדשה לעבודה, ובמקרים גרועים יותר רשיונות אלה אף יחספו אותכם לתביעה מול יצרני התוכנה. אך העברה על החוק יכולה להיות צרה קטנה יחסית בשבליכם, כאשר ללא ספק ברכשית עותקים לא חוקיים אתם חשופים לפגיעה עמוקה הרבה יותר- במסגרת שימוש ברישיונות לא חוקיים, אתם חשופים לאיומים וגורמים שיכולים להיחשף למידע האישי שלכם הכולל סיסמאות, קבצים ותמונות, פרטי אשראי ובעצם כל שימוש שאתם עושים במחשב. לרוב תוכנות האופיס הבלתי חוקיות, ייתקבלו על ידי קישור הורדה לא רשמי שתקבלו מהחנות ממנה רכשתם את העותק, והורדה זו כוללת קוד זדוני שבעצם "מחקה" את תהליך האקטיבציה ונותן לכם את האשליה שאכן הרגע הפעלתם עותק חוקי ומקורי של אופיס.
הקוד הזדוני לא רק שגורם לכם לחשוב שהאופיס מאוקטב והכל תקין, אלא יכול להשתיל על המחשב תוכנות זדוניות שיפגעו בתפקוד המחשב ועלולות לחשוף מידע אישי שלכם.


לאיזה סיכונים התוכנות הזדוניות חושפות אותי: 

  • פגיעה בפעילותו התקינה של המחשב ושימוש במשאבים.
  • ריגול אחרי המידע שלכם- חשיפת קבצים, פרטי אשראי וכל המידע אשר מאוחסן על מחשבכם.
  • גניבת זהות ופרטים אישיים.
  • נעילת התוכן במחשב- ישנן תוכנות שגורמות לנעילת הגישה במחשב, ורק לאחר שיתקבל סכום כופר מצידכם, כך טוענים ההאקרים, יפתחו הקבצים אותם נעלו.

אז מה הפיתרון?


איך מזהים ורוכשים תוכנת אופיס חוקית ומקורית?

ישנם מספר סימנים לפיהם ניתן לרכוש ברשת רישיון מקורי בראש שקט:כדי לרכוש מוצר בראש שקט, תצטרכו שהחנות ממנה אתם קונים תהיה פרטנרית של מייקרוסופט (Microsoft Partner) או משווקת רשמית (Official Reseller). כדי לברר פרטים אלו, תוכלו לראות ברחבי החנות או בתחתית העמוד את הסמל של מייקרוסופט ביחד עם הצהרה כי המוצרים מקוריים, חוקיים ומאושרים למכירה על ידי מייקרוסופט.
מה זה אומר? שאתם רוכשים מוצר רשמי, מקורי, שמאושר לשימוש על ידכם, ומבלי דאגה של התקנת וירוסים על המחשב, חסימת רישיונות או תקלות טכניות בלתי צפויות.

לוגו של מייקרוסופט פרטנר, החנות שלנו פרטנרית של מייקרוסופט ומשווקת מורשית
נוסף לסימן היכר זה, חשוב לרכוש ממקור אמין בעל מספר טלפון פעיל, עסק רשום וחוקי ומקום שיש לכם תמיד אפשרות לפנות אליו ולקבל מענה.
יש לזכור כי התקנת תוכנת אופיס יכולה להיות לא לגמרי פשוטה, לשם כך יש לרכוש מחברה בעלת ניסיון רב בתחום, שתאפשר קבלת תמיכה וסיוע מקצועיים ושתהיה "הבית" שלכם אליו תוכלו תמיד לחזור.

הנה מספר מוצרי אופיס מקוריים וחוקיים שאנו מוכרים, כפרטנרים של מייקרוסופט ומשווקים מורשים תוכלו לרכוש בראש שקט ובחיסכון גדול!

 

תמיד נשמח לעזור ולסייע לכם בכל שאלות נוספות על הכתבה, וגם אם אתם רוצים להתייעץ איתנו על נושאים נוספים, אנחנו תמיד כאן בשבילכם 😄

כתבותמדריכים