ווינדוס 11 | Windows 11 - הנה הוא מגיע! - EXON - גיימינג ותוכנות

ווינדוס 11 | Windows 11 – זה מגיע!

בשנת 2015, כאשר הושקה מערכת ההפעלה Windows 10, הכריז מנכ"ל מייקרוסופט בזמנו כי מערכת ההפעלה Windows 10 תהייה המערכת האחרונה שתשיק מייקרוסופט. מערכת ההפעלה Windows 10 הייתה הצלחה גדולה של חברת מייקרוסופט אשר הציגה מערכת קלילה, פשוטה למשתמש ונוחה לתפעול עם עיצוב וסטייל מרענן וחדשני. עם הזמן חברת מייקרוסופט שדרגה את מערכת ההפעלה שלה, ביצעה לו (ועדיין ממשיכה גם כיום) לבצע לו עדכונים ותיקונים לבעיות או באגים, ומספקת את המערכת ההפעלה לכל המחשבים החדשים שנמכרים כיום בעולם. אבל, בתאריך ה-24.6.2021, מנכ"ל חברת מייקרוסופט, סאטיה נאדלה, הציג באופן רשמי כי חברת מייקרוסופט עומדת להשיק מערכת הפעלה חדשה – מערכת Windows 11.

מה חדש בווינדוס 11 (Windows 11) שמייקרוסופט עומדת להשיק?

כמו בכל השקה של מערכת הפעלה חדשה, נוכל לצפות לשינויים בעיצוב, מראה, ווידג'יטים ויישומים חדשים אשר יוצגו במערכת ההפעלה של Windows 11. נציג את הדברים החדשים שיהיו ב-Windows 11 ממש כאן:

 • מסך הבית של Windows 11 שונה לחלוטין. כפתור ה-"התחל" המפורסם, שזהו כפתור הבית של מערכת ההפעלה של מייקרוסופט, הוזז מצד שמאל (או ימין, תלוי בשפת המערכת שלכם) אל מרכז המסך. האייקונים (התמונות הקטנות) של כל היישומים במערכת ההפעלה עודכנו ועוצבו מחדש, וכעת הקצוות שלהם מעוגלים.

 • מערכת ההפעלה של Windows 11 מכילה בתוכה פאנל חדש שכולל ווידג'יטים חדשים ומציג חדשות מתחומים רבים כגון חדשות, מזג אוויר, ומידע מתחומי עניין מפורטל של MSN. פאנל זה ניתן לעיצוב אישי והוא מחליף את ה-"News and Interests" שהיה קיים ב-Windows 10.

 • חברת מייקרוסופט מבטיחה כי עדכוני המערכת של Windows 11 יהיו קצרים וקלים יותר ב-40% מהעדכונים הקיימים היום ב-Windows 10, בתקווה להקל על המשתמשים עם ביצוע העדכונים, נושא בעייתי שנמצא כיום ב-Windows 10.

 • מייקרוסופט מחליפה את תוכנת ה-Skype הישנה והוותיקה שלה בתוכנה חדשה שהיא פיתחה: Microsoft Teams. חברת מייקרוסופט מקווה שהאפליקציה החדשה תוכל להשתוות בפופולריות שלה למתחריה, כמו Zoom. ה-Microsoft Teams יהיה בתוך העמוד בית הראשי של מייקרוסופט, מותקן ישירות ביחד עם מערכת ההפעלה.

 • מייקרוסופט טוענת כי מערכת ההפעלה Windows 11 יפעל טוב יותר עם מסך מגע.

 • לכל שחקני המחשב יש סיבה להיות שמחים עם מערכת ההפעלה החדשה של Windows 11, מכיוון שמייקרוסופט פרסמה כי Windows 11 תתמוך ב-Auto HDR, כמו בקונסולות האקסבוקס, ויותר מ-1000 משחקים יקבלו שדרוג לפיצ'ר החדש שאמור לדאוג לצבעים יותר מדויקים באופן דינמי. השינוי האמיתי בכל מה שקשור לגיימינג מגיע מהשינוי העצום של Microsoft Store שעומד לקרות ב-Windows 11. החנות השוממת של מייקרוסופט הקיימת ב-Windows 10 אמורה לעבור מהפך ב-Windows 11, ביחד עם העובדה כי כל האפליקציות של Android יעבדו גם על Windows 11 לא אמולטורים או תוכנות חיצוניות. כן, זה אומר שתוכלו להפעיל Instagram, Tiktok ושאר
 • האפליקציות הפופולריות במובייל – דרך המחשב.
מערכת ההפעלה ווינדוס 11

כיצד אוכל לדעת האם המחשב שלי יוכל להריץ את Windows 11?

 • מייקרוסופט הודיעה כי תאריך ההפעלה של Windows 11 ככל הנראה יתחיל בתחילת שנת 2022, אך עד אז, חברת מייקרוסופט תוציא כלי הנקרא "בדיקת בריאות מחשב", כלי שיאפשר לכלל המשתמשים לבדוק האם חומרת המחשב שלהם תוכל להריץ את Windows 11. בכל אופן, דרישות המערכת של Windows 11 פורסמו כאן.

 •  חשוב לנו לעדכן את כלל המשתמשים אשר בבעולתם עותק Windows 10 שפעיל במחשב שלהם – השדרוג למערת ההפעלה החדשה (Windows 11) יהיה בחינם, ולא תצטרכו לשלם עבור המעבר בין 2 המערכות הפעלה.

האם כדאי להתקין עותק פרוץ של Windows 11 שקיים ברשת?

 •  התשובה לשאלה הזאת היא פשוטה: לא. חד משמעית לא. מערכת ההפעלה Windows 11 עדיין נמצאת תחת עבודה של מפתחי מייקרוסופט. היא לא מוכנה ב-100% להשקה עולמית, ומכאן אפשר להבין שגם הגרסאות הפרוצות (שכבר קיימות ברשת) לא מוכנות להפעלה במחשב שלב זה. כמו כן, מייקרוסופט (החברה שמפתחת את Windows 11) עוד לא השיקה את Windows 11 בצורה הרשמית, אז למה שנתקין מערכת פרוצה של מייקרוסופט?

ומה יהיה עתידה של מערכת ההפעלה הישנה – Windows 10?

 • כמובן שאם תרצו לשמור אמונים למערכת ההפעלה הישנה שלכם, Windows 10, תוכלו לעשות זאת. אף אחד לא מחייב אתכם לעבור ל-Windows 11, לפחות לא עד שנת 2025. ומה יהיה בשנת 2025? – מייקרוסופט פרסמה כי התמיכה של Windows 10 מהצד שלה תסתיים בשנה זו.

חשוב לנו לציין כי אנחנו (EXON) נמשיך לעדכן לגבי כל החדשות של Windows 11, כל ההודעות, הצהרות ופרסומים שיוצאים מחברת מייקרוסופט לגבי המערכת ההפעלה של Windows 11, ונפרסם כאן את כל המידע הרלוונטי עבור Windows 11 (מידע רשמי ומקורי בלבד!)